Technická řešení holubníku

Maringotka přestavěná na holubník 

Maringotku jde přestavět na holubník a hrubý design už máme hotový. Holubník by vypadal podobně, jako ten na obrázku, pouze okna a otvory by byly samozřejmě přizpůsobené účelu holubníku. Rozměry maringotky jsou 7 x 2,5m.

Výhoda je jeho mobilita a to, že se vnitřní prostor dá maximálně využít pro umístění holubů, takže odhadem se do takového holubníku vejde 200- 300 holubů. Tento holubník by byl vhodný do velkého parku, například na Vítkov. Vítkov má potenciál stáhnout holuby z velké části spodního Žižkova, a proto je nutné počítat s co největší kapacitou.

Holubník na klíč

Tyto holubníky se vyrábějí v Polsku a jsou v různých rozměrech. Existuje i varianta velikosti maringotky, tj 7 x 2,5m.

Jsou to profesionálně vyráběné holubníky a dodávají se jako stavebnice v bednách. Jsou moc hezké a jsou vyrobené s ohledem na veškerý komfort ohledně obsluhy. Nicméně je to trochu na úkor využitelného prostoru, takže holubů se tam asi vejde méně.

Tento holubník by se hodil více někam do menších parků, například do parku mezi ulicemi Na Parukářce a Jeseniova, poblíž zastávky Biskupcova. Na toto místo jsme byli upozornění místními obyvateli na základě naší komunikace ohledně holubníků. Po zvážení všech okolností se k tomuto místu stavíme jako k vhodnějšímu místu ohledně stavby prvního holubníku než Vítkov. Oproti Vítkovu má velké výhody, je dostupnější autem, lepší dostupnost vody a dá se o tom holubníku rozhodnout na úrovni městské část, bez povolení magistrátu. Rovněž v okolí se nacházejí obyvatelé, kteří by se o tento holubník rádi starali. 

Půdní holubník

Půdní holubník je nejlevnější a nejjednodušší řešení. V této fázi projektu se s takovým řešením nepočítá, ale do budoucna by stálo za zvážení. Půdní holubník vychází z přirozeného prostředí městských holubů a do takového holubníku se holubi stáhnout v podstatě hned. Je to nejefektivnější a oblíbené řešení. K tomuto účelu by se dala využít půda městského domu, kde by se pouze izolovala podlaha a instalovaly stupátka a poličky. Půdní holubník se dá postavit i ploché střeše.

© 2021 Obecní holubník. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!