Technická řešení holubníků

Maringotka přestavěná na holubník

Maringotka, nebo holubník?
Maringotka, nebo holubník?

Maringotku lze přestavět na holubník a hrubý design už máme hotový. Holubník by vypadal podobně jako ten na obrázku, pouze okna a otvory by byly samozřejmě přizpůsobené našemu účelu. Rozměry maringotky jsou 7 × 2,5 m.

Výhodou je jeho mobilita a to, že se vnitřní prostor dá maximálně využít pro umístění holubů, takže odhadem se do takového holubníku vejde 100‒150 holubů. Tento holubník by byl vhodný do velkého parku, například na Vítkov. Vítkov má potenciál stáhnout holuby z velké části spodního Žižkova, a proto je nutné počítat s co největší kapacitou.

Holubník na klíč

Tyto holubníky se vyrábějí v Polsku a jsou v různých rozměrech. Existuje i varianta velikosti maringotky, tj. 7 × 2,5 m.

Aktuální nabídku naleznete zde:

https://taubenshop.eu/de/24-taubenschlag (https://pigeonworld.com.pl/golebniki)

Jsou to profesionálně vyráběné holubníky a dodávají se jako stavebnice v bednách. Vypadají moc hezky a jsou vyrobené s ohledem na veškerý komfort ohledně obsluhy. Nicméně je to trochu na úkor využitelného prostoru, takže holubů se tam asi vejde méně.

Interiér holubníku na klíč
Interiér holubníku na klíč

Tento holubník by se hodil spíše do menšího parku, například do parku mezi ulicemi Na Parukářce a Jeseniova, poblíž zastávky Biskupcova. Na toto místo jsme byli upozorněni místními obyvateli na základě naší komunikace ohledně vhodné lokality s vyšší koncentrací holubů.

Půdní holubník

Holubník na půdě radnice ve vídeňské čtvrti Meidling
Holubník na půdě radnice ve vídeňské čtvrti Meidling

Půdní holubník je nejlevnější a nejjednodušší řešení. V této fázi projektu se s takovým řešením nepočítá, ale do budoucna by stálo za zvážení. Vychází z přirozeného prostředí městských holubů a do takového holubníku se ptáci stáhnou v podstatě hned. Je to nejefektivnější a oblíbené řešení. K tomuto účelu by se dala využít půda městského domu, kde by se pouze instalovala izolovaná vestavba z OSB desek s kapacitou dle velikosti vymezeného prostoru. Variantou půdního holubníku může být umístění stavební buňky na ploché střeše.

Holubník na ploché střeše v Mnichově
Holubník na ploché střeše v Mnichově
© 2024 Obecní holubník. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!