S plošinou na fasádu

25.04.2024

Minulý rok jsme začali nabízet instalaci etických zábran jako alternativu k tradičním hrotům a sítím, které jsou smrtelnou pastí nejen pro holuby.

Další výzva, na kterou jsme museli pružně reagovat, byla nabídka instalace zábran na památkově chráněný objekt na Malé Straně – Vratislavský palác. Podnět původně vznikl právě z památkového ústavu. Etické zábrany mají totiž ještě jednu výhodu – jsou mnohem méně vidět.

Celá akce musela proběhnout velmi rychle. Naštěstí se ukázalo, že získat oprávnění na plošiny je záležitost 4hodinového školení a stojí 2 000 Kč. Neuvěřitelné! Navíc stejná firma nám i půjčila plošinu, takže realizaci projektu nic nestálo v cestě.

Tak nastal ten den D. Plošinu jsme dostali přistavenou a hned se ukázala první výzva. Kopec v ulici byl příliš strmý a plošina nešla vyrovnat do vodorovné polohy. Nakonec se nám to povedlo, ale s tím, že jsme se nedostali úplně všude. Pokoušeli jsme se "ukecat" policisty hlídající americkou ambasádu, aby nám dovolili postavit plošinu na jejich parkovací místa, to ale z pochopitelných důvodů neprošlo.

I tak bylo dost komplikované si zajistit zábor místa před Vratislavským palácem. V objektu totiž sídlí pro změnu irská ambasáda a Americký institut.

Při práci v koši se ukázalo hned několik dalších výzev.

Hned první: Nesmí vám nic vypadnout z ruky. Člověk si neuvědomí, kolikrát mu při práci něco vypadne, třeba šroubek. Co vypadne na plošině, to je ztracené. Sjíždět nahoru a dolů pro každou blbost fakt nejde. Není třeba zdůrazňovat, že pád aku nářadí z dvaceti metrů výrobci většinou nedoporučují. Podobné je to s odkládáním věcí. Není možné si jen tak někde odložit nářadí do výklenku. Vše se musí zajistit. A když se posune o kousek dál, je nutné zase vše uklidit do koše. Z plošiny se už tam natáhnout nedá a takové posouvání sem a tam je zase žrout času. Z toho vyplývá další ponaučení: Pracovník musí pořád vědět, kde co má a kde co odložil. V koši je velmi málo místa a něco jen tak někam odložit znamená, že se pořád něco hledá. A to je další ztráta času. Nakonec: Při posouvání s plošinou se musí pořád koukat všemi směry. Je velmi jednoduché přehlédnout přibližující se prapor zespodu nebo okap seshora.

Celkově: Práce na plošině je velmi náročná a zodpovědná a vyžaduje nepřetržitou pozornost. Je třeba dávat pozor jak na své věci, na svou bezpečnost, tak i na bezpečnost okolí. A musí se počítat s tím, že všechno trvá déle.

Je třeba být velmi systematický a pozorný, jinak je možné strávit den hledáním věcí a pojížděním sem a tam, nahoru a dolů.

Celkově: Práce na plošině je velmi těžká a náročná, nicméně byla to velmi zajímavá zkušenost, která nás zase posunula dál.

Problém s trusem, obzvláště pod hnízdy byl zřejmý:

Okraj parapetů osazený spirálami a stříšky frontonů pro jistotu jsou zajištěné chemických odpuzovačem.

Spirály ve frontonech jsou kombinované s chemickým odpuzovačem. Z ulice nejde nic vidět.

© 2024 Obecní holubník. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!