Tento článek o městských holubnících vznikl pro projekt městského holubníku v Českých Budějovicích a jeho autorka je PhDr. Marcela Kassai, která se o vznik budějovického holubníku aktivně zasazuje. S jejím souhlasem uveřejňujeme článek a plakát výše, jehož autorkou je rovněž paní Kassai.

S paní Almut Malone jsme se potkali na nádvoří městské knihovny v Berlíně. Byli jsme tam o chvíli dříve a marně jsem přemýšlel, kde je vlastně ten holubník a všichni ti holubi. Nic totiž nenasvědčovalo tomu, že by tam nějaký holubník byl. Když jsem se pak dověděl, že půjdeme do sklepa, nevěřil jsem svým uším.

Pořád slýcháváme, že holubi se nemají krmit, vyhrožuje se za to tresty a pokutami. Ale jak je to doopravdy s krmením holubů?

© 2021 Obecní holubník. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořte si webové stránky zdarma!